Piłka przyjacielem aktywnej Mamy!

W wielu polskich domach wciąż panuje pogląd, że w ciąży należy unikać wszelkiego wysiłku fizycznego. Najlepiej leżeć na kanapie i podjadać smakowite kąski stale podsuwane przez troskliwe rodziny. Nic bardziej błędnego! Ćwiczyć w ciąży można, a nawet powinno się, gdyż dzięki takiemu wysiłkowi fizycznemu przetrwamy ten okres w lepszym zdrowiu, kondycji i doskonale przygotujemy swój organizm na trudy porodu, który dzięki ćwiczeniom będzie znacznie lżejszy. Nie bez znaczenia jest też, że ćwiczenia odstresowują i pomagają cieszyć się doskonałym samopoczuciem i dobrym nastawieniem psychicznym. Pamiętajmy jednak, że wszelkie ćwiczenia muszą być wykonywane pod okiem doświadczonego instruktora. Nie próbujmy tego na własną rękę.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam, przyszłe Mamy, ćwiczenia z piłką.

 

Dlaczego akurat ćwiczenia z piłką?

 

Piłka jest przyrządem szczególnie lubianym przez kobiety w ciąży, a także przez instruktorów, którzy często rekomendują ciężarnym właśnie ćwiczenia w oparciu o piłkę.

 

Zalety ćwiczeń z piłką:

 

  • łagodne i bezpieczne ruchy

  • relaksacja

  • łagodzenie nacisku na obciążony w czasie ciąży kręgosłup

  • pobudzenie samokontrolę, świadomość ruchu i jego wyczucie

  • dynamiczna równowaga grup mięśniowych

  • czynne i bierne ćwiczenia z piłką wzmacniają mięśnie, a także łagodzą napięcie

 

Ćwiczyć można niemalże przez całą ciążę, nawet w jej zaawansowanym stadium – oczywiście jeśli przeciwwskazań do tego nie znajduje lekarz i ciąża przebiega bez żadnych komplikacji.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z zajęć specjalnie przygotowanych przez wiele miejsc w Polsce właśnie dla kobiet w ciąży, znacznie łatwiej będzie nam wrócić do zdrowego i szczupłego wyglądu już po urodzeniu maleństwa.

 

Z zajęć takich skorzystać można także w Klubie Platinium w Krakowie , gdzie prowadzę cykl zajęć „ Aktywne 9 miesięcy”. Tam pod moim okiem ćwiczą przyszłe Mamusie takie jak Wy!

Jeżeli jesteś z innego miasta , nie martw się zbierzemy dla Was informację z różnych zakątków Polski , gdzie możecie skorzystać z takich zajęć.

Ale to w następnym odcinku .

 

 

Serdecznie zachęcam do zaprzyjaźnienia się z piłką – szczególnie w czasie ciąży

 

Ania Stefańczyk

Instruktor fitness

Dołącz do nas na facebooku
Projekt i wykonanie: www.mbmprojekt.pl